30 ÓRÁS AKKREDITÁLT KÉPZÉS: INDIVIDUÁLPSZICHOLÓGIAI SZEMLÉLETŰ BÁTORÍTÓ PEDAGÓGIAI MÓDSZEREK

 

A 30 órás továbbképzés 2015. 09. 11 – 12. és 2015. 09. 25 – 26. napokon, a mesztegnyői Lady János Általános Iskolában valósult meg. Péntek délutánonként 14:00 – 18:00 között és két szombaton 8:00 – 17:00 között vettünk részt a foglalkozásokon.

A TÁMOP 3.1.4. C. – 14 – 2015-0556 keretein belül több, hozzánk hasonló kis iskola pedagógusai sajátíthatták el az újabb individuálpszichológiai szemléletű bátorító pedagógia módszereit. Az eddig alkalmazott nevelési és pedagógiai módszertani repertoárunkat tovább színesítettük. Rengeteg gyakorlat, ötletes játék, bátorító feladat és praktikus könnyen megvalósítható a hétköznapi életben is alkalmazható módszer került átadásra.

Sok esetben az elhangzottak, megerősítettek bennünket az eddigi nevelői munkánk minőségét illetően és az új ismeretek erőt adnak a folytatáshoz.

Empatikus készségeinket kibővítve, jobban bele tudjuk élni magunkat a valamilyen nehézséggel küzdő tanuló helyzetébe, így könnyebben és hatékonyabban vagyunk képesek a megoldást megtalálni.

Ennek segítségével a gyermeki empátiát is sokkal, nagyobb hatásfokkal lettünk képesek fejleszteni vagy kialakítani.

A tréning, összességében nem csak kibővítette, de meg is újította pedagógusi személyiségünket és rengeteg új távlatot nyitott meg nevelési gyakorlatunkban.

 

KÉTHELY-30 ÓRÁS AKKREDITÁLT 1-1 KÉTHELY-30 ÓRÁS AKKREDITÁLT 1-2 KÉTHELY-30 ÓRÁS AKKREDITÁLT 1-3 KÉTHELY-30 ÓRÁS AKKREDITÁLT 1-4 KÉTHELY-30 ÓRÁS AKKREDITÁLT 1-5 KÉTHELY-30 ÓRÁS AKKREDITÁLT 1-6